Proč vinylové podlahy 

 

Umělý vinyl si získává stále větší oblibu hlavně pro své užitné vlastnosti. Vyniká nejen vysokou odolností v silně zatěžovaných místnostech, ale i zajímavým vzhledem. Navíc se hodí do všech interiérů. Vinylové podlahy jsou praktické, odolné a nově zpracované do takové užitné podoby, že si i přes svůj umělý charakter získávají stále více příznivců. Na dotek jsou teplejší než laminátové podlahy, v odolnosti před mechanickým poškozením a vlhkostí nemají konkurenci, stačí jim snadná údržba, nabídka dekorů je věrohodná a překvapivá. Vybírat lze z lepených dílců i z palubek se zámkovým spojem, které se pokládají plovoucím způsobem. Dekory imitují přírodní materiály jako dřevo, kámen či mramor, k dispozici jsou také vzory dlažby. 

Proč tedy volit, zejména do koupelny a kuchyně, studenou keramickou dlažbu, když můžeme mít teplejší a z hlediska údržby a užívání perspektivnější vinyl?! Jeho výhodou je i dobrá prostupnost tepla a kombinovatelnost s podlahovým vytápěním.

 

Podstatnou vlastností vinylu je rezistence proti prachu a nečistotám. Díky tomu jsou podlahy antibakteriální a nenáročné na údržbu. Mají zcela uzavřený povrch a jsou opatřeny PUR fólií, která nepropouští nečistoty a skvrny. Káva, ovocné šťávy nebo marmeláda, to vše lze jednoduše setřít bez zanechání stop. Jsou zároveň dobrým vodičem tepla, a tedy ideální pro podlahové vytápění nebo chlazení. 

Nové kolekce vinylových podlah zaujmou promyšleným a vyváženým barevným řešením v jednotlivých designech. Pozornost upoutají také strukturou zdůrazňující charakter prken nebo drážkami zvýrazňujícími formát prken, které posilují vzhled dřevěného dekoru. Podlahy se vyrábějí v široké škále dekorů, z nichž si každý může vybrat podle svého vkusu.

Vinylové podlahy pokládám už od roku 2005.